English Lietuviskai

  Pirmas
  Naujienos
  Kūrybinė biografija
  Spauda Apie Mane

Mano Darbai
  Medžio skulptūra
  Akmens skulptūra
  Paminklai
  Metalo Darbai

  Mintys
  Eilėraščiai
  Pasakos

Fotografija :
  Mano Kelionių lapas
  Piligrimu takai
  Naktinis gyvenimas
  Lietuva


Remigijus Slezas
skulptorius.lt


Kontaktai
Nuorodos2004 05 20Eugenija Barskevičienė
iš Utenos

Kiekvienas miestas turi savo j žymias, lankytinas vietas. Utenoje prie Klovinių užtvankos stūkso visų
pamėgtas Vestuvių kalnas. Prieš 12 metų ant gražaus, pušaitėmis supamo kalnelio buvo sukurtas medinių skulptūrų, vaizduojančių svarbiausius vestuvių personažus, ansamblis. Iš Įvairių šalies rajonų suvažiavę medžio drožėjai tada išskaptavo meniškus, išraiškingus kūrinius. Kaip turi atrodyti Vestuvių kalno skulptūros, kokia tvarka jas sustatyti, konsultavo ir patarė architektas A.Laurinavičius, skulptoriai U.Meškelevičius, A.Kynas, dailininkai Ž.Bautrėnas, V.lbianskienė.
Mėgsta Vestuvių kalne lankytis ne tik uteniškiai, bet ir užsienio svečiai. Vestuvių dienomis čia atvažiuoja jaunieji su palydom. Tačiau pastaruoju metu Vestuvių kalne veikiau liūdna nei gražu. Dalis skulptūrų paprasčiausiai nugriuvo, mat supuvo mediniai pagrindai.
Po vešliu pušaičių vainiku guli vyriausioji pamergė su pabroliu, nors prie jų medyje išpjaustytas užrašas vis dar skelbia: „Stov bernytis šalia ir vis žiūr į mane". Natūralu, kad tai perskaičius pašaipi šypsenėlė perbėga lankytojų veidais, o kai kas ir repliką mesteli.
Varganai atrodo ir veidu j žemę baigianti pargriūti jaunoji. Jaunasis nieko pakeisti negali: pats medinis, rankos sustingusios, jų ištiesti negali ir nuo trinkos nulipti neįstengia.
Patyliukais Utenoje diskutuojama, esą reikia restauruoti Vestuvių kalno skulptūras, bet konkrečiai kol kas nieko nedaroma. Bent jau iš toliau atvykusių svečių čia neveda - gėda parodyti po puotos išgriuvusius vestuvininkus.


Eugenija Barskevičienė.
Lietuvos žinios
(1999 balandžio 30 nr. 98 Naujienų kurjeris)Asocijacijos
  BMF(JAV)
  ICCC (Švedija)
  Akmenorių Gildija (Lietuva)
  Tautodailininkų sajunga (Lietuva)
  LATGA-A (Lietuva)

Rėmėjai